3Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο Φ.Ε.Ο.ΘΗΒΑΣ

Την 3η θέση κατέλαβε ο Φίλαθλος επιμορφωτικός όμιλος Θήβας στο Πανελλήνιο Ομαδικό πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας  Αντιπτέρισης  ( badminton ) που διεξήχθη στον Πύργο  το Σαββατοκύριακο 30/11 και 1/12/2019.
Η ομάδα της πόλης μας εκπροσωπήθηκε από τους εξής αθλητές και αθλήτριες : ΜΠΟΥΛΙΟ ΜΙΧΑΗΛ – ΜΑΡΙΟ , ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ –ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ,   ΤΣΙΩΛΗ ΓΙΩΡΓΟ , ΓΚΙΟΚΑ ΓΙΩΡΓΟ, ΖΑΧΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΗ , ΜΑΥΡΙΔΗ ΕΛΕΝΗ ΚΑΙ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ  ΔΕΣΠΟΙΝΑ.                                                                     Οι αθλητές και οι αθλήτριές μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και  κατάφεραν  την πρώτη ημέρα να μπούνε στην τετράδα των καλύτερων ομάδων της Α1 Εθνικής κατηγορίας αήττητοι.  Νικώντας το Κάστρο Σιδηροκάστρου , τον Ιάσωνα Θεσσαλονίκης ,  την ομάδα του Πύργου και της Πάτρας . Την δεύτερη ημέρα νίκησαν τον Πλάτων Σερρών  και ανέβηκαν στο βάθρο της Α1 χάνοντας την δεύτερη θέση  οριακά με         3-2 στα παιχνίδια  από τον πρωταθλητή Ελλάδος επί σειρά ετών Ρούπελ Σιδηροκάστρου που κατέκτησε την 2η θέση χάνοντας
από τον Ο.Α.Γ.Ω.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλα τα παιδιά της πόλης μας και στον προπονητή τους Άρη Μπουλίο που με σκληρή δουλειά στις προπονήσεις τους , με την αγωνιστικότητά τους και το ήθος τους ανέβασαν την πόλη μας στο βάθρο της Α1 εθνικής κατηγορίας .                                                              ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ  είμαστε υπερήφανοι για εσάς!