Νίκες για Κορασίδες και Παίδες του “Άρη” Θήβας

Τη Κυριακή 23/11/2014 τα αγωνιστικά τμήματα των Κορασίδων και Παίδων του Συλλόγου μας, υποδέχτηκαν στο κλειστό της Θήβας, τα αντίστοιχα τμήματα του “Αστέρα” Αλιβερίου και του “Ερμή” Σχηματαρίου όπου και κέρδισαν με 40 και  29 πόντους διαφορά.

Συγκεκριμένα στις 15.00 διεξήχθη η πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στις Κορασίδες του “Άρη” και του Αστέρα. Από την αρχή του παιχνιδιού ο γηπεδούχος “Άρης” προηγήθηκε στο σκορ, κάτι που δεν άλλαξε σε κανένα από τα δεκάλεπτα του αγώνα. Με πολύ καλή άμυνα και πολλούς αιφνιδιασμούς επικράτησε άνετα και πήρε το ροζ φύλλο του αγώνα με τελικό σκορ 56-16. Σύνθεση: (προπ. Λογοθέτης Κ.) Λυμπερίου Α. 6π., Χάλιου Ε. 4π., Παπαγεωργίου Μ. 19π., Γερμανού Μ. 9π., Καρρά Ζ. 6π., Τσεμπελίκου Σ. 2π., Φροσυνού Ε. 9π. (1τρ.), Λογοθέτη Ε., Ηλιοπούλου Φ., Μπόγρη Π., Ρουπάκα Α., Μαργέτη Μ.
Δεκάλεπτα: 15-04, 17-04, 10-06, 14-02. Διαιτητές: Χριστοδούλου - Καραμπιστάκος
Αμέσως μετά των αγώνα των Κορασίδων ακολούθησε ο αγώνας των Παίδων με το Σχηματάρι στις 17.00 το απόγευμα. Η ομάδα του “Άρη” μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 7 πόντους διαφορά. Στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες της ομάδας μας χαλάρωσαν την άμυνα τους, χωρίς να χάσουν όμως το προβάδισμα στο σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, ανέβασαν στροφές και με πιεστικές άμυνες σε όλο το γήπεδο και γρήγορες επιθέσεις, κέρδισαν με τελικό σκορ 80-56. Σύνθεση: (προπ. Κουτσοβασίλης Ι. - Λογοθέτης Κ.) Λυμπερίου Α., Βρακάς Δ. 2π., Κασάι Ε. 16π., Σκουρτανιώτης Μ. 3π.(1τρ.), Τόμπρος Λ. 2π., Τσαραμπάρης Α. 11π., Παπαϊωάννου Ι. 3π., Λογοθέτης Π. 11π., Κουτσιαρής Δ. 6π., Ζυγογιάννης Λ. 18π., Μπεκρής Γ. 2π., Σταμάτης Μ. 6π.
Δεκάλεπτα: 16-09, 17-15, 22-16, 25-11. Διαιτητές: Χριστοδούλου - Καραμπιστάκος