Σοβαρεύτηκε και κέρδισε η Θήβα στο Καρπενήσι

Στο Καρπενήσι η Θήβα επικράτησε του Αιόλου με 5-2 αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 μέχρι το 69’. Η ομάδα του Σπύρου Λάμπρου εμφάνισε δυο πρόσωπα στο ματς. Ένα κακό στο πρώτο ημίχρονο και ένα πολύ καλό στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τελευταίο 20 λεπτο.
Ο Αίολος όσο άντεχε ήταν αρκετά αξιόμαχος. Για την ομάδα του Γιώργου Λάμπρου από δυο γκολ πέτυχαν οι Τσομπάνης και Βεζιρτζόγλου και ένα ο Γκαράνης. Με τη νίκη αυτή η Θήβα εξασφαλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση του ομίλου.
 ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
 4’ Κάθετη μπαλιά του Τόσκα και ο Μεταξούλης κάνει το 1-0 για τον Αίολο.
 12’ Καλή ευκαιρία για τον Αίολο με το Μεταξούλη να κάνει το σουτ και τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
 24' Ο Νικολάου πάσαρε στο Στύλα και αυτός με πλασέ έκανε το 2-0 για τον Αίολο.
 25’ Σουτ του Μεταξούλη για τον Αίολο, η μπάλα άουτ.
 29’ Ο Βυλλιώτης από κοντά για τη Θήβα δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με τους αμυντικούς του Αιόλου να διώχνουν.
 33’ Σουτ του Τσομπάνη για τη Θήβα, η μπάλα άουτ.
 39’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βεζιρτζόγλου, μπλόκαρε ο Κόκκοτας.
 44’ Κόρνερ του Παπαχαραλάμπους, κεφαλιά του Βυλλιώτη, η μπάλα άουτ.
 62’ Σουτ του Βεζιρτζόγλου, σε κόρνερ ο Κόκκοτας.
 63’ Σουτ του Βεζιρτζόγλου, η μπάλα άουτ.
 69' Ο Τσομπάνης μείωσε σε 2-1 για τη Θήβα.
 81' Ο Παναούλης έκανε την ασίστ στο Γκαράνη και αυτός ισοφάρισε σε 2-2 για τη Θήβα.
 82’ Τσομπάνης στην αντεπίθεση έκανε το 2-3 για τη Θήβα.
 86’ Ο Βεζιρτζόγλου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-4 για την ομάδα του Γιώργου Λάμπρου.
 89' Ο χορός των γκολ για τη Θήβα συνεχίζεται. 2-5 με Βεζιρτζόγλου και πάλι.
 ΑΙΟΛΟΣ (Γιάννης Φλωράκης): Κόκκοτας, Φούκας, Ζαραβέλης, Μπόνιας, Ράμμος, Στύλα, Μπόγδανος, Τόσκα, Αζακάς, Μεταξούλης, Νικολάου.
 ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου): Φαλαγγίτης, Ελέζι (46’ Βρέττος), Δούλος, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Καραμπετιάν, Βυλλιώτης (61’ Γκαράνης), Παναούλης, Τσομπάνης, Βεζιρτζόγλου, Παπαχαραλάμπους (46’ Τσουπεής).